YASARGIL TI PERM STD-CLIP RT-ANG 7MM
| Product Number | FT820T |
|---|---|
| Product Group | Clips, Aneurysm |
Data Sheet
| Discipline | Neurosurgery |
|---|---|
| Product search type | Aneurysm Clip |
| Autor | YASARGIL |
| Geometry | angled |
| Degree (°) | 90.0 ° |
| Opening Width (mm) | 4.5 mm |
| Temporary / Permanent | permanent |
| Jaw/Blade Length (mm) | 7.00 mm |
| Usable Length of the Jaw | 7.0 mm |
| Material | titanium |
| Figure / Size | standard |
| To be used with (code) | FT412T |
| Closing Force (N) | 1.96 N |
| Closing Force (G) | 200 g |
Show more
Show less
Additional Information
| Sterility | sterile |
|---|---|
| Product contains Latex | No |
| Data Matrix | No |
| Disposable / Reusable | disposable |