Purse String Clamp, 280 mm (11"), jaw length: 60 mm (2 3/8"), non-sterile, reusable
| Product Number | EA323R |
|---|---|
| Product Group | Clamps |
Purse String Clamp, 280 mm (11"), jaw length: 60 mm (2 3/8"), non-sterile, reusable
Data Sheet
| Discipline | General Surgery |
|---|---|
| Image provided | Create image by photographer |
| Product search type | Purse String Clamp |
| Length | 280.00 mm |
| Length (Inch) | 11 |
| Jaw/Blade Length (mm) | 60.00 mm |
| Jaw/Blade Length (Inch) | 2 3/8" |
Show more
Show less
Additional Information
| Sterility | non-sterile |
|---|---|
| Product contains Latex | No |
| Data Matrix | Yes |
| Disposable / Reusable | reusable |