Perforated basket, Standard DIN, 485 x 253 x 56 mm, with feet
| Product Number | JF212R |
|---|---|
| Product Group | Non Medical device |
Perforated basket, Standard DIN, 485 x 253 x 56 mm, with feet
Data Sheet
| Product search type | Basket |
|---|---|
| Feet | with feet |
| Outer length (mm) | 485 mm |
| Outer width (mm) | 253 mm |
| Outer height (mm) | 56 mm |
| Inner length (mm) | 483 mm |
| Inner width (mm) | 251 mm |
| Inner height (mm) | 42 mm |
| Figure / Size | Standard 1/1 |
Show more
Show less
Additional Information
| Sterility | non-sterile |
|---|---|
| Product contains Latex | No |
| Data Matrix | Yes |
| Disposable / Reusable | reusable |