PAEDISCOPE FLEXIBLE SCOPE
| Product Number | PF010A |
|---|---|
| Product Group | Laparoscopes |
Data Sheet
| Discipline | Neurosurgery |
|---|---|
| Brand name | PAEDISCOPE |
| Minimally Invasive Surg. (MIS) | Yes |
| Surgery method | endoscopic |
| Product search type | Neuroendoscope (Flexible) |
| Geometry | straight |
| Graduation | graduated |
| Working length (mm) | 150.0 mm |
| Working length (Inch) | 6 |
| Diameter (mm) | 3.00 mm |
| Viewing angle | 0 ° |
| To be used with (code) | GK361R |
Show more
Show less
Additional Information
| Sterility | non-sterile |
|---|---|
| Product contains Latex | No |
| Disposable / Reusable | reusable |
| Type of Sterilization | not sterilized ex works |