Monopolar connecting cable, 4 mm socket, 3.5 m, Erbe T, plug Ø 4 mm
| Product Number | GK245 |
|---|---|
| Product Group | Cables/Leads |
Monopolar connecting cable, 4 mm socket, 3.5 m, Erbe T, plug Ø 4 mm
Data Sheet
| Disciplines | Arthroscopy, ENT |
|---|---|
| Product search type | Connecting Cable |
| Monopolar/Bipolar | monopolar |
| Length | 3.50 m |
| Diameter (Plug) | 4 mm |
| Diameter (Socket) | 4 mm |
| Indication | Thoracoscopy |
| Connecting Units | Erbe T |
Show more
Show less
Additional Information
| Sterility | non-sterile |
|---|---|
| Product contains Latex | No |
| Data Matrix | No |
| Disposable / Reusable | reusable |
| Type of Sterilization | not sterilized ex works |