MINOP ANG ENDOSCOPE 30DEG 180MM 2.7MM
| Product Number | PE204A |
|---|---|
| Product Group | Laparoscopes |
Data Sheet
| Discipline | Neurosurgery |
|---|---|
| Brand name | MINOP |
| Minimally Invasive Surg. (MIS) | Yes |
| Surgery method | endoscopic |
| Product search type | Neuroendoscope |
| Geometry | angled |
| Working length (mm) | 180.0 mm |
| Working length (Inch) | 7 |
| Diameter (mm) | 2.70 mm |
| Viewing angle | 30 ° |
| To be used with (code) | FF399R |
Show more
Show less
Additional Information
| Sterility | non-sterile |
|---|---|
| Product contains Latex | No |
| Disposable / Reusable | reusable |
| Type of Sterilization | not sterilized ex works |