LEKSELL Bone Rongeur, straight, 245 mm (9 3/4"), double action, width: 3 mm, 3 x 16 mm
| Product Number | FO527R |
|---|---|
| Product Group | Rongeurs |
LEKSELL Bone Rongeur, straight, 245 mm (9 3/4"), double action, width: 3 mm, 3 x 16 mm
Data Sheet
| Disciplines | Cardiac Surgery, Neurosurgery, Orthopaedics, Spine Surgery, Thoracic Surgery, Traumatology |
|---|---|
| Product search type | Bone Rongeur |
| Autor | LEKSELL |
| Length | 245.00 mm |
| Length (Inch) | 9 5/8 |
| Geometry | straight |
| Shape / Form | double action |
| Width (mm) | 3.000 mm |
| Dimenions | 3 x 16 mm |
Show more
Show less
Additional Information
| Sterility | non-sterile |
|---|---|
| Product contains Latex | No |
| Data Matrix | Yes |
| Disposable / Reusable | reusable |
| Type of Sterilization | not sterilized ex works |