GOSSET Abdominal Retractor, complete retractor, large, depth: 175 mm, width: 200 mm, opening width: 185 mm, consisting of BV506R, non-sterile, reusable
| Product Number | BV505R |
|---|---|
| Product Group | Retractors, Self-Retaining Operating |
GOSSET Abdominal Retractor, complete retractor, large, depth: 175 mm, width: 200 mm, opening width: 185 mm, consisting of BV506R, non-sterile, reusable
Data Sheet
| Disciplines | General Surgery, Gynaecology, Pediatric Surgery |
|---|---|
| Product search type | Abdominal Retractor |
| Autor | GOSSET |
| Shape / Form | large |
| Width (mm) | 200.000 mm |
| Opening Width (mm) | 185.0 mm |
| Depth (mm) | 175.000 mm |
| consisting parts | BV506R |
Show more
Show less
Additional Information
| Sterility | non-sterile |
|---|---|
| Product contains Latex | No |
| Data Matrix | Yes |
| Disposable / Reusable | reusable |
| Type of Sterilization | not sterilized ex works |