FRAZIER Suction Cannula, 180 mm (7"), working length: 100 mm , diam. 5 mm, luer hub, non-sterile, reusable, for suction hose 6 - 9 mm
| Product Number | GF925R |
|---|---|
| Product Group | Suction Tips |
FRAZIER Suction Cannula, 180 mm (7"), working length: 100 mm , diam. 5 mm, luer hub, non-sterile, reusable, for suction hose 6 - 9 mm
Data Sheet
| Disciplines | Cardiac Surgery, ENT, Hand / Foot Surgery, Maxillo-Facial Surgery, Neurosurgery, Orthopaedics, Spine Surgery, Thoracic Surgery, Traumatology, Vascular Surgery |
|---|---|
| Product search type | Suction Cannula |
| Autor | FRAZIER |
| Length | 180.00 mm |
| Length (Inch) | 7 |
| Working length (mm) | 100.0 mm |
| Diameter (mm) | 5.00 mm |
| Connection instruments | for suction hose 6 - 9 mm |
| Attachment | luer hub |
Show more
Show less
Additional Information
| Sterility | non-sterile |
|---|---|
| Product contains Latex | No |
| Data Matrix | No |
| Disposable / Reusable | reusable |