FINOCHIETTO-BURFORD Rib Spreader, complete set, 220 mm (8 3/4"), width: 300 mm, opening width: 220 mm, consisting of FB806R, FB807R non-sterile, reusable, Set
| Product Number | FB805R |
|---|---|
| Product Group | Spreaders, Rib |
FINOCHIETTO-BURFORD Rib Spreader, complete set, 220 mm (8 3/4"), width: 300 mm, opening width: 220 mm, consisting of FB806R, FB807R non-sterile, reusable, Set
Data Sheet
| Disciplines | Cardiac Surgery, General Surgery, Thoracic Surgery, Urology |
|---|---|
| Configuration | Set |
| Product search type | Rib Spreader |
| Autor | FINOCHIETTO-BURFORD |
| Length | 220.00 mm |
| Length (Inch) | 8 3/4 |
| Width (mm) | 300.000 mm |
| Opening Width (mm) | 220.0 mm |
| consisting parts | FB807R |
Show more
Show less
Additional Information
| Sterility | non-sterile |
|---|---|
| Product contains Latex | No |
| Data Matrix | Yes |
| Disposable / Reusable | reusable |
| Type of Sterilization | not sterilized ex works |