DUCKBILL PUNCH, UPBITER, BITE WIDTH 3,2MM, CURVED LEFT
| Product Number | 371-1004 |
|---|---|
| Product Group | Punches, Other |
DUCKBILL PUNCH, UPBITER, BITE WIDTH 3,2MM, CURVED LEFT
Data Sheet
| Discipline | Arthroscopy |
|---|---|
| Product search type | Duckbill Punch |
| Geometry | curved left |
| Angle | Left |
| Tip profile | 2,52 mm |
| Tip width (mm) | 5,05 mm |
| Bite width | 3.2 mm |
| Tip Characteristics | upbiter |
| Handle | Classic handle |
| Figure / Size | medium |
Show more
Show less