DUCKBILL PUNCH, STRAIGHT, SMALL BITE WIDTH 2,5 MM
| Product Number | 371-1000S |
|---|---|
| Product Group | Punches, Other |
DUCKBILL PUNCH, STRAIGHT, SMALL BITE WIDTH 2,5 MM
Data Sheet
| Discipline | Arthroscopy |
|---|---|
| Product search type | Duckbill Punch |
| Geometry | straight |
| Tip profile | 2,52 mm |
| Tip width (mm) | 4,15 mm |
| Bite width | 2,50 mm |
| Handle | Classic handle |
| Figure / Size | small |
Show more
Show less