DE BAKEY Rib Spreader, spreader only, 225 mm (9"), width: 285 mm, opening width: 200 mm, non-sterile, reusable
| Product Number | FB815R |
|---|---|
| Product Group | Spreaders, Rib |
DE BAKEY Rib Spreader, spreader only, 225 mm (9"), width: 285 mm, opening width: 200 mm, non-sterile, reusable
Data Sheet
| Disciplines | Cardiac Surgery, General Surgery, Thoracic Surgery, Urology |
|---|---|
| Product search type | Rib Spreader |
| Autor | DE BAKEY |
| Length | 225.00 mm |
| Length (Inch) | 9 |
| Width (mm) | 285.000 mm |
| Opening Width (mm) | 200.0 mm |
Show more
Show less
Additional Information
| Sterility | non-sterile |
|---|---|
| Product contains Latex | No |
| Data Matrix | Yes |
| Disposable / Reusable | reusable |
| Type of Sterilization | not sterilized ex works |