CHARNLEY SQ.LINE Retractor Blade, 60 mm (2 3/8"), depth: 127 mm, width: 25 mm, non-sterile, reusable, 1 piece
| Product Number | MB192R |
|---|---|
| Product Group | Retractors |
CHARNLEY SQ.LINE Retractor Blade, 60 mm (2 3/8"), depth: 127 mm, width: 25 mm, non-sterile, reusable, 1 piece
Data Sheet
| Disciplines | Orthopaedics, Traumatology |
|---|---|
| Brand name | SQ.LINE |
| Image provided | Image availabl (e.g.Prospect.) |
| Product search type | Retractor Blade |
| Autor | CHARNLEY |
| Length | 60.00 mm |
| Length (Inch) | 2 3/8 |
| Width (mm) | 25.000 mm |
| Depth (mm) | 127.000 mm |
| Radiolucent/Solid | solid |
| Indication | Hip |
| To be used with (code) | MG697R |
| Sales unit | 1 piece |
Show more
Show less
Additional Information
| Sterility | non-sterile |
|---|---|
| Product contains Latex | No |
| Data Matrix | Yes |
| Disposable / Reusable | reusable |
| Type of Sterilization | not sterilized ex works |