BASKET PUNCH WITH SCOOP 2.7MM, SLIM, STRAIGHT, WORKING LENGTH 130MM, LUER LOCK CLEANING PORT
| Product Number | 370-6100P |
|---|---|
| Product Group | Punches, Other |
BASKET PUNCH WITH SCOOP 2.7MM, SLIM, STRAIGHT, WORKING LENGTH 130MM, LUER LOCK CLEANING PORT
Data Sheet
| Discipline | Arthroscopy |
|---|---|
| Product search type | Basket Punch with Scoop |
| Geometry | straight |
| Width (mm) | 2.7 mm |
| Bite width | bite wide 1,6 mm |
| Tip Characteristics | with scoop |
| Working length (mm) | 130 mm |
| Diameter | 2,7 |
| Port | Luer Lock Cleaning Port |
Show more
Show less