BALFOUR Abdominal Retractor, complete retractor, 200 mm, width: 250 mm, opening width: 235 mm, consisting of BV609R, non-sterile, reusable
| Product Number | BV608R |
|---|---|
| Product Group | Spreaders |
BALFOUR Abdominal Retractor, complete retractor, 200 mm, width: 250 mm, opening width: 235 mm, consisting of BV609R, non-sterile, reusable
Data Sheet
| Disciplines | General Surgery, Gynaecology, Urology, Vascular Surgery |
|---|---|
| Product search type | Abdominal Retractor |
| Autor | BALFOUR |
| Length | 200.00 mm |
| Width (mm) | 250.000 mm |
| Opening Width (mm) | 235.0 mm |
| consisting parts | BV609R |
Show more
Show less
Additional Information
| Sterility | non-sterile |
|---|---|
| Product contains Latex | No |
| Data Matrix | Yes |
| Disposable / Reusable | reusable |
| Type of Sterilization | not sterilized ex works |