FRANKFURT Retractor, blade, 180 mm, depth: 17 mm, width: 16 mm, non-sterile, reusable
| Product Number | BW086R |
|---|---|
| Product Group | Retractors |
FRANKFURT Retractor, blade, 180 mm, depth: 17 mm, width: 16 mm, non-sterile, reusable
Data Sheet
| Disciplines | General Surgery, Pediatric Surgery |
|---|---|
| Product search type | Retractor |
| Autor | FRANKFURT |
| Length | 180.00 mm |
| Width (mm) | 16.000 mm |
| Depth (mm) | 17.000 mm |
| To be used with (code) | BW081R |
Show more
Show less
Additional Information
| Sterility | non-sterile |
|---|---|
| Product contains Latex | No |
| Data Matrix | Yes |
| Disposable / Reusable | reusable |
| Type of Sterilization | not sterilized ex works |